Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskim programie profilaktyki nowotworowej „Mam haka na raka” i w połączonym z nim konkursem „Znajdź haka na raka”. W skład szkolnego zespołu konkursowego weszli uczniowie klasy III c LO oraz II b LO:

 

-Aleksandra Ochota

-Natalia Wąsacz

-Agnieszka Mazur

-Aleksandra Ryś

-Natalia Korolewska

-Norbert Zimoń

Opiekę nad zespołem sprawowała Danuta Płoskoń. Praca naszego zespołu została doceniona przez jury i zakwalifikowaliśmy się do II etapu, polegającego na stworzeniu ogólnopolskiej kampanii medialnej poświęconej walce z rakiem prostaty.

 

Bezpośrednim przygotowaniem do tego zadania był udział najbardziej aktywnych zespołów w Warsztacie Kreatywnym w Warszawie 8 kwietnia 2010 r.Tak więc znaleźliśmy się w gronie 46 wyróżnionych zespołów, które przez specjalistów w dziedzinie reklamy, psychologów oraz lekarzy onkologów przygotowywane były do finału konkursu. Zajęcia warsztatowe odbywały się w teatrze Michała Żebrowskiego w Pałacu Kultury i Nauki. Uczestniczyli w nich uczniowie wraz z opiekunami zespołów, media ogólnopolskie i jako goście honorowi przedstawiciele ministerstwa zdrowia, sejmu, przedstawiciele stowarzyszeń działajacych na rzecz walki z nowotworami oraz główni organizatorzy – członkowie Polskiej Unii Onkologii.Nie zdobyliśmy co prawda głównej nagrody, ale nasze działania na rzecz walki z nowotworami, zdobyta wiedza i doświadczenia z pewnością nie pójdą na marne.

 

{gallery}phocagallery/2009_2010/2010_04_08{/gallery}