18 czerwca 2010 roku kolejna edycja happeningu: „GRAM CZYSTO – NIOSĘ POMOC”

W bieżącym roku szkolnym odbyła się III edycja happeningu, będąca podsumowaniem działań szkoły w zakresie przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej. Z inicjatywy wolontariuszek z klasy II TŻ w dzień poprzedzający happening w szkole zorganizowano dyskotekę dla naszych uczniów i chętnych z klas III okolicznych gimnazjów. Uczniowie bawili się grzecznie do godz. 22.00.

 

18 czerwca ku radości młodzieży nie odbyły się lekcje szkolne. Dzień rozpoczął się od spotkań klas z wychowawcami na których przeprowadzono zajęcia pod hasłem: „Razem przeciw przemocy”. Klasy wypracowywały metody radzenia sobie z sytuacjami przemocowymi i agresywnymi. Dużą pomocą był scenariusz zajęć przygotowany przez pedagoga szkolnego p. K. Kulig. O godz. 9.00 wszystkie klasy pod opieką nauczycieli i wychowawców przeszły na Halę Sportową w Kańczudze i rozpoczęły się pozostałe punkty programu dnia szkoły bez przemocy, a mianowicie: konkurencje i zabawy sportowe na wesoło, kampania antynikotynowa (każdy otrzymał m.in. jabłko jako symbol zdrowia), akcja „Pomóżmy Powodzianom”, pokaz karate w wykonaniu Przeworskiego Klubu Karate – sekcji działającej przy naszej szkole. Po pokazie walk reżyserowanych i kombinacyjnych z wykorzystaniem technik samoobrony w życiu codziennym, uczniowie wokalnie uzdolnieni próbowali swoich sił w konkursie piosenki „śpiewać każdy może…”. Rewelacyjny występ dali Mateusz Szpilka i Anna Czaplak z klasy II TH – I miejsce, Sylwia Mędrygał z klasy III TH – wyróżnienie i Ewelina Sałamaj z klasy I LO – wyróżnienie. Pozyskane przez panią pedagog nagrody były bardzo praktyczne – 450,00 złotych do podziału na trzy klasy z przeznaczeniem na sfinansowanie inicjatyw klasowych. Po konkursie piosenki uczennice z naszej szkoły zaprezentowały się w pokazie aerobiku, po którym odbył się mecz siatkówki drużyn mieszanych wraz z goścmi z gimnazjum kańczudzkiego.

Organizatorzy pomyśleli również o poczęstunku dla wszystkich w postaci hot-dogów i zimnych napojów. W przygotowanie i przeprowadzenie happeningu zaangażowani byli rodzice oraz wszyscy nauczyciele, a szczególnie członkowie zespołu wychowawczego i zespołu przedmiotów sportowo-obronnych. Pogoda i frekwencja dopisały, a za rok zapraszamy na kolejną edycję happeningu.