W ramach obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkól odbyły się w ostatnim czasie konkursy związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza. Konkursy miały na celu popularyzowanie wiedzy na temat tego wielkiego Polaka i poety nie tylko wśród uczniów Zespołu Szkół, ale także uczniów szkół gimnazjalnych. I tak odbyły się: 

-V TURNIEJ WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI POETY, -II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRONA, -I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY związany z twórczością A. Mickiewicza.

 

V TURNIEJ WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA adresowany był do uczniów Zespołu Szkół i odbył się w dwóch etapach. I etap miał miejsce w dn. 9. 12.2009r., etap II w dn. 11.12.2009r. Ogółem przystąpiło do Turnieju 10 uczniów liceum i technikum. Do etapu II przeszło 7 uczestników. I etap wyłonił zwycięzców i zostali nimi:

I miejsce – Kamila Ferenc, kl.

II b LOII miejsce – Daniel Winiarz, kl. II b LO

III miejsce – Dawid Zięba, kl. II b LO.

Gratulujemy!

Turniej organizowały : pp. Lucyna Szymańska, Marta Lemiech. Sponsorami nagród były: RADA SZKOŁY I RADA RODZICÓW.II MIĘDZYSZKILNY KONKURS RECYTATORSKI odbył się natomiast w dniu 15. 12. 2009r.W kategorii gimnazjum zgłosiło się 20 uczestników, a w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – 6. Poziom recytacji w obu kategoriach byl bardzo wysoki, teksty zostały starannie dobrane i przygotowane, zmagania konkursowe były niezwykle wyrównane. Wielkie brawa należą się więc wszystkim opiekunom uczniów, którzy mobilizowali podopiecznych do pracy. Jury w składzie: pp. Marta Lemiech , Lucyna Szymańska, Monika Nawojska, Marzena Szlachta, Monika Mazur przyznało następujace nagrody.

W kategorii gimnazjum:

I miejsce- ex aequo – Mariola Mendycka ( Manasterz),      Michał Superson ( Przeworsk)

II miejsce – Agnieszka Lichota ( Kańczuga),

III miejsce – Monika Klepacz ( Rączyna).

W kategorii szk. ponadgimnazjalne:

I miejsce – Bernadetta Laska, kl. IV TH,

II miejsce – Honorata Marcinek, kl. I LO,

III miejsce – Karolina Drabik, kl. I LO.

Przyznano także wyróżnienia, które otrzymali:

Katarzyna Zięba ( Rączyna),

Jagoda Pelc ( Przeworsk),

Paulina Dyrkacz ( Sietesz).

Natomiast uczennica LO Katarzyna Guzy otrzymała nagrodę specjalną.

Równolegle z Konkursem Recytatorskim , w tym samym czasie w sali 215 odbywał się Konkurs Plastyczny, do którego zgłosiło się 9 uczniów z okolicznych gimnazjów i 5 uczniów Zespołu Szkół. W trakcie dwóch godzin pracy uczestnicy mieli za zadanie wykonać dowolną techniką ilustrację do ballady „Świtezianka” lub „Pani Twardowska”.Decyzją jury przyznano następujace nagrody

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Izabela Cwynar (Sietesz),

II miejsce – Angelika Jaworska ( Siedleczka),

III miejsce – Alina Zięba ( Pantalowice).

Wyróżnienie – Olimpia Leniar ( Siedleczka).

W kategorii szk. ponadgimnazjalne:

I miejsce – Beata Cygan, kl. IIIa LO,

II miejsce – Monika Kucaj, kl. IITŻ,

Konkurs Recytatorski i Plastyczny organizowały pp. Marta Lemiech i Lucyna Szymańska, organizacyjnie wspierały je p. Krystyna Kołcz i p. Małgorzata Rożek – Ziobro. Nagrody ufundowała Pani Dyrektor Zespołu Szkół, Rada Szkoły, Rada Rodziców. Konkurs prowadzili: Justyna Zając i Konrad Kasznia, nagłośnienie przygotowali uczniowie pracujący w szkolnym radiowęźle, a nad przebiegiem poczęstunku dla uczestników czuwały ucz. kl. IV Technikum Hotelarstwa – Iwona Buntalik, Magdalena Hanus, Bernadetta Laska. Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów dla zwycięzców poszczególnych konkursów odbędzie się w trakcie akademii z okazji Dnia Patrona w dniu 22.12. 2009r. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy opiekunom i uczniom za udział i zapraszamy za rok.

{gallery}phocagallery/2009_2010/2009_12_09{/gallery}