W dniach 13 – 14 marca odbyły się szkolne rekolekcje Wielkopostne w kościele parafialnym w Kańczudze. Nasze rekolekcje prowadził ks. Władysław Dubiel.

W pierwszy dzień rekolekcjonista przestrzegał nas, aby dobrze i rozważnie podejmować decyzje w związku z naszym dalszym życiem. Zachecał byśmy mimo różnych trudności i zawiłości wybierali prostą drogę życia, kierowali się rozumem i sercem. Oprócz nauki rekolekcjonisty odbyła się Droga Krzyżowa, w trakcie której na telebimie wyświetlana była prezentacja pasyjna. Podczas Drogi Krzyzowej śpiewała młodzież z naszej szkoły, pod przewodnictwem naszego katechety ks. Grzegorza Polasza.

W drugim dniu ks. Władyslaw Dubiel tłumaczy nam 10 przykazań i 6 prawd wiary. Obrazowo pokazał nam jaki powinniśmy mieć stosunek do naszej wiary. Opowiadał nam o różnych sytuacjach życiowych, jakich doświadczyli nasi rówieśnicy. Równocześnie przestrzegał nas byśmy pamiętali o konsekwencjach naszych decyzji. W drugi dzień odbyła się spowiedź, która miała nas przygotować do dobrego przejścia Triduum paschalnego. Eucharystia zakończyła się około godziny 12, tym samym zakończyły się nasze rekolekcje. W czasie kazania ks. Rekolekcjonista zachęcał nas, aby swoje życie oprzeć na Jezusie Chrystusie, który jest drogą, prawdą i życiem.