MATURZYŚCI ODWIEDZILI UNIWERSYTET RZESZOWSKI

Zespół Szkół od kilku już lat współpracuje z różnymi uczelniami wyższymi Podkarpacia i nie tylko, wśród tych uczelni jest również Uniwersytet Rzeszowski. W ramach tej współpracy maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w dniu 30 października 2017r. w cyklu wykładów z zakresu szeroko rozumianej humanistyki. Wspomniane wykłady przygotowały Instytut Filologii Polskiej oraz Instytut Historii UR. Uczniowie Zespołu Szkół wysłuchali wykładu dr Grzegorza Trościńskiego na temat: ,,Bogurodzica” i ,,Lament świętokrzyski” – dwie średniowieczne kreacje Maryi oraz wykładu dr Renaty Trawki: Kobieta w małżeństwie i w rodzinie. Oba wykłady okazały się bardzo interesujące i znacząco poszerzały wiedzę zarówno z języka polskiego jak i z historii, co wydaje się niezwykle ważne w kontekście przygotowań do ustnych i pisemnych egzaminów maturalnych.

Wyjazd na uczelnię był również dobrą okazją do bliższego poznania samego Uniwersytetu, w którym na pewno spora część maturzystów podejmie naukę
w przyszłym roku akademickim. Wycieczka do Rzeszowa odbyła się pod opieką
p. L. Szymańskiej, p. M. Szlachty, p. B. Botwiny. Warto też dodać, że część kosztów przejazdu autokarem pokryła Rada Rodziców.

30 października 2017|